siaudiniu-stogu-technologija-5Nendrinių stogu klojimo procesą sudaro 60-70 cm apimties pėdelių išdėstymas, jų  išskleidimas ant grebėstų ir išplūkimas, norint suteikti norimą formą.

Nendrės pritvirtinamos 3-6 mm storio cinkuota viela, kuri prisukama specialiais varžtais su nerūdijančio plieno viela.
Nendrinio stogo ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo stogo nuolydžio. Kuo nuolydis didesnis, tuo ilgiau tarnaus stogas. Rekomenduojamas minimalus stogo nuolydis 35 laipsniai.

Tinkamai uždengtas nendrinis stogas tarnaus ilgus dešimtmečius. Tiesioginės įtakos nendrinio stogo eksplotacinei trukmei turi, namo geografinė padėtis, klimatas, stogo nuolydžio medžiagų kokybė ir pats stogo dengimo procesas bei meistrų kvalifikacija.

Savybės

Nendrės yra tvirtos dėl to, kad jų sudėtyje yra vaško komponentų, taip pat apatinėje stiebo dalyje, brendimo metu padidėja silicio dioksido kiekis, kuris pastorina ir sutvirtina nendrių sieneles.Tai įtakoja didelį atsparumą atmosferos  salygų pokyčiams, o taip pat padidina atsparumą ugniai. Vieną popieriaus lapą uždegti lengva, o knygą ar keletą suspaustų popieriaus lapų sunku.

Vienas kvadratinis metras nendrinės stogo dangos , 30 cm storio, sveria apie 30 -35 kg + kritulių kiekis.

siaudiniu-stogu-technologija-2Sandarumas

Per standartinę, apie 30 cm storio, dangą lietus prasiskverbia apie 5 cm. Nendrės klojamos taip, kad vanduo nutekėtų pačiais  galiukais. Dėl to pasibaigus krituliams paviršius greitai išdžiūsta. Nendrės ir šiaudai turi mažiausią šilumos laidumo koeficientą varža 0,045  .

Priešgaisrinė apsauga

Paklojus nendres, stogą papildomai galima padengti priešgaisriniais impregnantu, kuris saugo stogą nuo samanojimo ir gaisro. Impregnantai yra ekologiški,  nekenksmingi žmogui ir aplinkai. Suteikiama garantija. Taip pat rekomenduojama kloti priešgaisrinę plėvelę po nendrių danga.

Šiaudiniai stogaisiaudiniu-stogu-technologija-1

Šiaudinių stogų dengimo technologija išlieka ta pati kaip ir nendrių. Šiaudinio stogo ilgaamžiškumą lemia keletas faktorių :

– stogo nuolydis 45-50 laipsnių, langams 35-40 laipsnių;

– šiaudai turi buti ne trumpesni kaip 110-120 cm;

Šiaudų šiluminė varža: medžiagos tankis  kg/m3  150, šilumos laidumo koeficientas w/mK=0,09.

Šiaudiniam stogui nebūtina papildoma vidinės pusės apdaila, lietvamzdžiai, apšiltinimas. Suprantama, jog kiti įprastiniai darbai, kurie atliekami dengiant įprastinėmis stogo dangos medžiagomis yra nebereikalingi (apšiltinimas + apdaila + dažai + dažymas + lietvamždžiai ir t.t..).